2024-06-23 08:55  -  KP Gliwice

Startujemy!

Startujemy!

Witajcie na oficjalnej stronie Klubu Piłkarskiego Gliwice, założonego 14 maja 2024 roku.


Wybór barw nie był przypadkowy. Niebieski i czerwony to kolory Miasta Gliwice, które nasz Klub będzie dumnie reprezentować. Złote wstawki to symbol zwycięstwa, które będzie naszym celem w każdym meczu. 


Jesteśmy najnowszym klubem sportowym w Gliwicach i już nie możemy się doczekać startu w oficjalnych rozgrywkach. Już w sierpniu do rywalizacji na boiskach Klasy C na szczeblu Podokręgu Zabrze wystartuje nasza drużyna seniorów, do której nabór ruszy już niebawem!


Celem powstania Klubu było stworzenie miejsca, w którym zawodnicy z Gliwic i okolic będą mogli szlifować swoje piłkarskie umiejętności w profesjonalnych warunkach niezależnie od tego na jakim poziomie grali do tej pory. Chcemy również aby piłka nożna była dla nich piękną sportową przygodą z dala od licznych niedociągnięć występujących w polskich niższych ligach. Tutaj wszystko będzie inne niż wszędzie!


KP Gliwice to również miejsce dla kibiców piłkarskich, którzy chcą śledzić poczynania ambitnej gliwickiej drużyny w nowoczesnych warunkach, bez dojeżdżania na obrzeża naszego miasta.

Mecze w roli gospodarza będziemy rozgrywać w świetnych warunkach, niezależnie od pogody i pory roku. Naszą areną będzie doskonałe dla piłkarzy i kibiców boisko ze sztuczną trawą na Sikorniku. 


Zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku (KP Gliwice) i konta na Instagramie @kpgliwice 


Dołączcie do naszej przygody! Śledźcie nasz profil, aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami, wynikami meczów i wydarzeniami. Razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy!